90%  neviest, ktoré si plánujú svadbu samé, kategorizovalo stres zo svadby a plánovania ako „neúnosný“ , 8% tvrdí , že je to dosť šialené a zostávajúce 2% klamú, že to celkom zvládajú . Do ktorejkoľvek skupiny patríš , potrebuješ si prečítať tipy ako tento stres zvládať !

Určite si svoje priority 

A to hneď na začiatku ! Zostavte si zoznam priorít, ktoré na Vašej svadbe nesmú chýbať a pravidelne si ich prechádzajte . Tento zoznam Vám bude neustále pripomínať aká je vízia Vášho veľkého dňa, na nič nezabudnete a vyhnete sa neustálym zmenám v grafike, kvetinovom dizajne alebo prekračovaniu a navyšovaniu rozpočtu .

Komunikujte 

Ak by ste ma zobudili o polnoci a opýtali sa na veci , ktorými som si sto percentne istá , prvou bude určite skutočnosť, že do každého plánovania svadby sa vždy zapojí minimálne jeden človek z rodiny, ktorý Vás bude chcieť poučiť, poradiť, pomôcť Vám a nakoniec pretvoriť na svoju predstavu . Chápem to. Úprimne to chápem . Tento bod je nepríjemný ale veľmi dôležitý . Pozvite si túto osobu / osoby na kávu , poďakujte za pomoc a vysvetlite , že predstavu máte danú a meniť ju neplánujete .

Čo ale v prípade, že náklady na svadbu za Vás platia Vaše rodiny ? Opýtajte sa akú majú predstavu , očakávania a jasne si určite hranice .

Plán B 

Jedna z mojich prezývok kľudne môže byť plán B, plán C, plán D , plá … niekto by mohol tvrdiť , že som pesimista ale ja rada hovorím, že som len realista s neobmedzenou fantáziou a v hlave mám na každú situáciu milión rôznych možností ako sa situácia môže vyvinúť pretože chcem byť pripravená na všetko . Zamyslite sa , pozrite sa na veci s nadhľadom a vymyslite plán B , s ktorým budete rovnako spokojní . Jedným , určite najskloňovanejším je počasie . Málokto si predstavuje , že sa vydáva v snehovej búrke, letnej búrke , krupobití či pri výbuchu sopky ale úprimne – ak ste na konci dňa vydaté a oženení s kľudným svedomím poviem, že všetko vyšlo .

Nezabúdajte na čas pre Vás 

A tým nemyslím aby ste každý týždeň skočili na masáž , pedikúru , ku kaderníčke a tak ďalej . Myslím tým , doprajte si zdravé jedlo , dlhý spánok a hlavne rande vo dvojici bez plánovania a dlhých debát o rozpočte , objednávkach a kvetoch . Pripomínajte si prečo on pokľakol a Vy ste odpovedali áno .

Meditujte 

Alebo sa jednoducho , hoďte do kľudu . Doprajte si rannú kávu bez nervózneho kontrolovania emailov od dodávateľov, obed bez tutoriálov ako si vyrobiť fotostenu a nahnevané zaspávanie pretože Vám Vaša svadobná koordinátorka neodpísala na tých 38 fotiek svadobných dekorácií , ktorej ste jej poslali o 23:27 .

Nevesty , držím Vám palce a nezabudnite , ak budete potrebovať akúkoľvek pomoc neváhajte nás kontaktovať , napríklad aj tu .

Pre viac inšpirácie nás určite sledujte na Instagrame : @nataliadanayova a @pribehsvadby

Na facebooku : http://www.facebook.com/pribehsvadbysk/ a čoskoro aj na YouTube !

Vaša svadobná koordinátorka

Komentáre

komentáre