fotografka Michaela Mitterová

Ak máte obľúbeného fotografa alebo fotografku na svadbu, no máte pocit, že nepotrebujete mať odfotený celý svadobný deň, môžete si vybrať fotografa alebo fotografku aj na určitú časť svadobného dňa.

To bol aj prípad Veroniky a Marcela, ktorí si nechali odfotiť fotografkou Michaleou Mitterovou samotný obrad a svadobné portréty. A ako si na toto fotenie spomína fotografka Michaela Mitterová a už mladomanželia? 

Michaela Mitterová ako fotograf na svadbe Veroniky a Marcela, ako si spomínate na túto svadbu?

Bola to veľmi milá a príjemná svadba. S Veronikou a Marcelom som nestrávila celý deň, no aj napriek tomu som veľmi rada, že som mohla byť súčasťou ich krásnej svadby.

Ako prebiehalo svadobné fotenie? Čo sa vám pri práci so snúbencami osvedčilo a odporučili by ste aj ostatným párom?

Svadobné fotenie prebiehalo blízko penzióna Theresia v Kunerade. Vybehli sme do lesíka, urobili zopár portrétov. Prešli sme sa, zasmiali sme sa a vytvorili sme krásne spomienky. Po príchode do penziónu Theresia som si všimla krásne prostredie aj priamo v penzióne  a tak sme s Veronikou a Marcelom urobili zopár portrétov aj tu. A bol to skvelý nápad! Fotograf na svadbu len v určitej časti nie je problém.

Mojou osvedčenou radou je vždy sa stretnúť so snúbencami skôr a bližšie sa spoznať. Samozrejme, ak sa nedá kvôli vzdialenosti, tak aspoň cez videohovor.

Ktorý záber z ich svadby je podľa vás v niečom špeciálny?

Asi táto. Je to fotografia na ktorej sa každý z nich pozerá do inej strany. Páči sa mi na nej práve to, že aj v manželstve to tak vždy byť. Človek môže mať na rôzne veci iný názor-pozerať sa na veci inak, avšak dôležité je rešpektovať jeden druhého a neobmedzovať sa žiadnym spôsobom. Myslím tým, byť rozmanitý, iný ale napriek všetkému sa ľúbiť a chápať.

Čo by ste odporučili snúbencom, ktorí práve teraz hľadajú fotografa?  

Po prvé, určite si pozrite čo najviac z jeho tvorby. Každý fotograf má iný štýl fotenia a úpravy fotiek. Vyhnete sa zbytočnému sklamaniu alebo nedorozumeniu medzi vami a fotografom. A po druhé, ak je to možné, stretnite sa vopred na kávičku a spoznajte sa trošku bližšie s vašim fotografom. Uvidíte ako lepšie sa budete vo váš svadobný deň cítiť, keď pri vás bude človek, s ktorým ste už strávili nejaký ten čas. 🙂

A ako si spomínajú na toto fotenie mladomanželia Veronika a Marcel?

Kde a ako ste sa zasnúbili?

Zasnúbili sme sa v Barcelone, na Veronikinom najobľúbenejšom mieste, v Sagrade Familie.

Kde ste mali svadobnú hostinu a obrad?

Svadobný obrad aj hostina boli v Kunerade, Penzion Theresia.

Ako prebiehalo svadobné fotenie a ako ste sa pri ňom cítili?

Na moje očakávanie, ohľadom nabitého časového harmonogramu, prebiehalo fotenie v priateľskej a pokojnej atmosfére. Vystihuje ju slovo „pohodička,“ ktorým by sme opísali celé naše fotenie. Veľmi sme sa nasmiali a uvoľnili.

Čaká ťa svadobné fotenie a chceš sa inšpirovať svadobným fotením Jarky a Tomáša? Neváhaj a pozri si ich netypické svadobné fotografie! Klikni sem. 

Prečo by ste Michaelu odporučili?

Kvôli jej priateľskej povahe a záľube k práci, ktorú vidno v každej jej fotografii. Fotograf na svadbu Michaela bola skvelou voľbou.

Mali ste First Look? Ak áno prečo by ste ho odporučili/neodporučili?

Nie, nemali sme first look, preto ho nevieme ani odporučiť.

Čo by ste odkázali párom, ktoré teraz plánujú svadbu?

Nech si ju nechajú spracovať firmou alebo svadobnou agentúrou, ktorej práca je im sympatická. 


Svadobný portál kategória fotograf

Už ste sa pridali do našej facebookovej skupiny? Ak plánujete svadbu a máte pocit, že už nič iné vo svojom živote neriešite, možno by ste mali začať rozmýšľať nad koordináciou svadby alebo nad svadbou bez starostí.