Nasvietenie svadobnej sály, DJ MIKE a svadobný moderátor.

Pri výbere DJ na svadbu každého napadne, aká je jeho cena?

Čo všetko ovplyvňuje cenu za DJ na svadbu? Postará sa nám DJ aj o moderovanie? Ako si stanoviť rozpočet na svadobného DJ, koľko je veľa a koľko je naopak príliš málo? Líši sa cena podľa kraju? Kedy je ideálne rezervovať DJ na svadbu? 

Toto sú otázky, na ktoré jednoznačne potrebujete poznať odpoveď a však doteraz ste sa žiadne konkrétne čísla nedozvedeli?  

DJ na svadbu, prezraď nám, aká je tvoja cena?

Príbeh svadby spolupracuje s množstvom DJ na svadbu a musím povedať, že aj ja sama som vyhľadala pomoc pri zodpovedaní týchto otázok. Pretože našim cieľom je podať Vám čo najreálnejšie informácie.

Na základe čoho sa líši cena za DJ na svadbu?

Túto otázku som položila známemu Martinovi, vy ho jednoznačne poznáte pod menom DJ MIKE, pre viac informácii o ňom, klikni sem. „Cenu ovplyvňuje počet hodín účinkovania, moderovanie, množstvo a kvalita zvukovej a svetelnej techniky, skúsenosti a prax, náklady na dopravu.“ 

Postará sa aj o moderovanie svadby?

„Nie každý. Preto odporúčam sa dopredu opýtať, či DJ svadbu aj moderuje alebo je na moderovanie treba doobjednať ďalšieho profesionála (mladejší, starejší, svadobný moderátor).“ Odpovedal DJ MIKE. Rovnako my v Príbeh svadby odporúčame, aby ste dôkladne komunikovali hneď na začiatku vaše požiadavky, aby ste zistili, či je daný profesionál schopný vám dodať požadované služby.

Ak vás zaujíma zopár tipov na program na svadbu, na ktoré sme sa opýtali DJ MIKE, klikni sem.

Ako si stanoviť rozpočet za DJ na svadbu, koľko je veľa a koľko málo?

Môj osobný názor je, radšej viac ako menej! A však na profesionálnejšiu odpoveď som si tentokrát prizvala Mateja z Fashionsound.sk, pre viac informácii o nich, klikni sem.

Ako to teda je? „Ideálne je urobiť si prieskum medzi vybranými DJ-mi, resp. takými, ktorí majú dobré referencie či digitálnu prezenciu. Ak je potrebné byť konkrétny, aktuálna svadobná sezóna sa bookuje približne v rozpätí zhruba od 500 do 800€ (ide o priemer) za služby DJ. Dôležitým faktorom je však množstvo služieb a efektov, ktoré sú zahrnuté v balíku dotyčného.“ 

Ja doplním informáciu o moje poznatky, aktuálne evidujem rozmedzie od 450€ bez doplnkových služieb do 1500€ za služby DJ aj s doplnkovými službami.

Aby som to vysvetlila viac „po lopate“, každý DJ si účtuje služby za prácu DJ a za technické vybavenie. Cena sa líši podľa počtu a kvality zvukovej aj svetelnej techniky. Napíšem príklad:

DJ/moderátor – 550€, osvetlenie – 200€, zvuková technika – 200€ a ste na sume 950 € + doprava/ubytovanie.

Samozrejme je možnosť si vyberať aj z rôznych balíkov, odporúčam vždy poriadne si prejsť obsah balíka a transparentne ho komunikovať s DJ.

Líši sa cena podľa kraju?

„Podľa môjho názoru sa cena príliš nelíši, aj keď štatistika hovorí, že ľudia z okolia Bratislavy majú väčšiu tendenciu zobrať drahšieho DJ-a. My, ako firma, sme toho názoru, že keď už DJ svoj termín obsadí, mal by dostať rovnako dobre zaplatené, nech ide kamkoľvek, keďže v ten deň dokáže byť štandardne iba na jednom evente. Taktiež to platí aj pre situácie, keď má svadobná zábava trvať kratšie (napr. do 22:00, či polnoci). V týchto prípadoch taktiež nie je veľmi na mieste robiť veľké zľavy, keďže daný DJ už v ten deň nemôže ísť na inú akciu, kde by si finančnú „stratu“ vykompenzoval. Áno, zľava v sume niekoľkých percent je možná, nemala by však zásadne ovplyvniť DJ-ov honorár.“ Odpovedal Matej z Fashionsound.sk.

Kedy je ideálne rezervovať DJ na svadbu?

Za mňa jednoznačne platí, radšej skôr ako neskôr!

„Áno, tu platí – čím skôr, tým lepšie. Tí najlepší sú rezervovaní na rok, výnimočne aj dva roky vopred. Aj keď sa niektorým mladomanželom môže zdať riešenie DJ-a v ročnom predstihu ako priskoré, vždy je možné absolvovať aspoň online stretnutie, aby sa s DJ-om zoznámili a uistili sa, že medzi nimi prebehne tá správna „chémia“.“ Odpovedal Matej z Fashionsound.sk.

Ďakujem veľmi pekne chalanom, že mi pomohli pre vás tento článok obohatiť o ich profesionálne názory :). Pokiaľ sa vám článok páči alebo poznáte niekoho kto hľadá DJ na svadbu, neváhaj a zdieľaj ho aj ďalej!

Pre viac inšpirácie na svadobných profesionálov, tipov a trikov na plánovanie svadby, určite sleduj naše sociálne siete FB a IG.

Ak sa potrebujete s niečím poradiť s inými budúcimi nevestami, jednoznačne odporúčam pridať sa k nám do súkromnej FB skupiny.