Ani Vy nechcete premrhať príležitosť nechať Vášho pána Božského pocítiť moment “ všetky oči na mne ? “ Čítajte ďalej a dozviete sa viac o tradícií z Anglicka, ktorá sa stala obľúbenou koncom 19. storočia .

A o čo sa jedná ? O GROOM´S CAKE  alebo tortu pre ženícha . Keďže svadobná torta sa môže zdať príliš romantická a ženská prišla myšlienka , že by ženích mal mať svoj vlastný , svadobný koláč , ktorý môže byť ovocný , naplnený alkoholom alebo obľúbený red velvet koláč . Dočítala som sa aj o ďalšej , veľmi zaujímavej tradícií a to, že slobodná žena si vzala kúsok zo ženíchovej torty a požila si ho pod vankúš ( dúfam, že v nejakej krabičke ) a počas spánku sa jej snívalo o jej budúcom manželovi . Ja teda neviem ako je to u Vás ale mne väčšinou koláče zo svadby vydržia tak za prvú zákrutu keď ma už žiadny svadobčan nemôže vidieť …

Torta pre ženícha by mala byť upečená podľa toho čo má Váš drahý rád , vo farbách jeho obľúbeného futbalového tímu alebo v štýle Star Wars či Games of Thrones .

V minulosti sa plátok zo ženíchovho koláča / torty dával do krabičky a rozdával sa svadobčanom ako poďakovanie takže sa dá povedať , že tento zvyk sme nahradili výslužkami . Torta pre ženícha býval dar od jeho čerstvej manželky a prvý kúsok sa krájal hneď po rozkrojení svadobnej torty – čo dáva zmysel . Zvyšok by som odporúčila nechať na kuchára .

Ok , Naty takže musím k svadobnej torte objednať ešte tortu pre ženícha ?

Absolútne nie ! Tak ako je každá svadba individuálna a zvyky a tradície úplne voliteľné , je len na Vás či tortu pre ženícha mať budete alebo nie . Každopádne , ak sa neviete rozhodnúť myslite na to , že koláč je vždy správna odpoveď a nezáleží na tom aká bola otázka .

Nechajte sa inšpirovať !

Pánska torta

Ak sa Vám pri pohľade na fotky zbiehali slinky , určite poteš odberom šikovnú Džanku 🙂

Pre viac svadobnej inšpirácie určite odoberaj náš blog a sleduj náš instagram @pribehsvadby a facebook http://www.facebook.com/pribehsvadbysk/

Prajem veľa šťastia pri odolávaní chute na sladké !

Natália ,

@nataliadanayova

Komentáre

komentáre